Cologne 2016

MLG Turnuvasının ardından, uzun bir aradan sonra yeni majör turnuva olan ESL One Cologne 2016 turnuvası ile karşınızdayız. Bu yazımızda Cologne 2016 hakkında merak ettiğiniz her şeyi sizlerle paylaşacağız.

 #  ESL Cologne 2016 Ne Zaman Başlıyor ?

Valve’ın desteğiyle hazırlanan bu turnuva, 3 gün sonra yani 5 Temmuz tarihinde başlayacak. 8 Temmuz tarihinde ise grup aşamaları bitmiş olacak ve asıl rekabetin bulunduğu, heyecanlı maçların olduğu bölüme geçmiş olacağız. Bu süreçte kimimiz maçın tadını çıkarırız, kimimiz ise Hatıra kasası düşürüp para kazanmaya çalışırız.

Elbette her güzel şeyin bir sonu var. Turnuva 10 Temmuz tarihinde büyük finalini yapacak ve bir süre boyunca majör turnuva göremeyeceğiz.

 #  Turnuvada Hangi Takımlar Yer Alıyor ?

Turnuvada 16 takım yer alacak. Bunlardan 8 tanesi efsane olarak adlandırdığımız, elemelere katılmadan direk davet edilen takımlar. Diğer 8 tanesi ise elemelerde mücadele ederek katılmaya hak kazanan takımlar. İşte takımların listesi bu şekilde:

ESL Cologne 2016 Davetliler ve Elemeden Gelen Takımlar

Üst taraftaki takımlar davet edilenler. Özellikle EnVyUs takımının davetliler arasında olmaması, takımın büyük bir düşüşte olduğunun göstergesi sanırım. Şu KennyS’te çok bozdu bu aralar 😀

 #  Cologne 2016 Hatıra (Souvenir) Kasası Nasıl Düşürülür ?

Hatıra Kasası Nasıl Düşürülür ESL CSGO

Turnuvadaki çekişmeli maçların keyfini çıkarırken, birden bile Steam hesabınıza gelen bildirim sizi havalara uçurabilir. Peki bu Hatıra Kasası, yani Souvenir Case nasıl düşer ?

Her majör turnuvada olduğu gibi bu turnuvada da kasa düşürmek için maçları ya oyun içindeki GoTV’den, ya da Twitch üzerinden izleyebilirsiniz. Fakat Twitch üzerinden izleyecekseniz, Twitch ile Steam hesabınızı birbirine bağlamanız gerekiyor. Twitch ile Steam hesabınızı buraya tıklayarak bağlayabilirsiniz. İşlem bu kadar. Bundan sonra tek yapmanız gereken maçları izlemek. Siz farkında değilken hatıra kasanız aniden düşebilir.

Hatıra kasaları, maçtaki o an oynanan haritaya göre düşmektedir. Örneğin o an izlediğiniz Cobblestone haritasında oynanıyorsa, Cobblestone Kasası düşecek demektir. Bu kasanın yaklaşık 120 ile 200TL arasında bir fiyatı vardır, düşürürseniz köşeyi dönersiniz yani 😀 Diğer haritaların kasaları da hiç fena değil. En ucuzu bile 10TL civarında.

Maçları Twitch üzerinden izleseniz de, CS:GO üzerinden izleseniz de düşürme şansınız hep sabit. Yeter ki Twitch hesabınızı Steam hesabınız ile bağlamayı unutmayın. Ama yine de bence maçları GoTV üzerinden izlemek daha garanti.

Eklemek istediğim son şey ise, bu kasaların tamamen şansa düştüğü. Ben 2,5 yıldır bu majör turnuvaları izliyorum fakat şuana kadar bir kere bile kasa düşmedi. Ama bazı kişilere bir turnuvada bir sürü düştüğü oluyor. Yani demek istediğim, kasa düşecek diye kendinizi çok zorlamayın. Olduğu kadar, olmadığı kader…