EmoWatch

Birisi size Apple Watch’ınızın duygularınızı bildiğini söylese nasıl bir yaklaşımda bulunurdunuz ? Hiç böyle bir şeyin olabileceği aklınıza geldi mi ? Merak etmeyin, zaten Apple Watch duygularınızı anlayamıyor 😀 Sen benimle dalga mı geçiyorsun dediğinizi duyar gibiyim 😀 Apple Watch her ne kadar duygularınızı, nasıl hissettiğinizi anlayamasa da buna benzer bir işlevi olan uygulama mevcut. Program, konuşma biçiminize göre o an nasıl hissettiğinizi anlaşılmasına yardımcı oluyor.

EmoWatch isimli Apple Watch uygulaması, kullanıcının sesinden duygularını anlamaya çalışıyor. Program Empath adlı bir teknoloji kullanıyor ve bu teknoloji bilgiyi ses tonunuz ve konuşma hızınızdan sağlıyor. Bu şekilde de kullanıcının o an sinirlimi, sakin mi, mutlu mu yoksa üzgün mü olduğunu anlıyor – tahmin ediyor. 

Uygulama şu an oldukça basit olsa da, ruh halinin nasıl olduğunu bilmek isteyen kullanıcılar için iyi bir tercih olabilir. Haa tabi uygulama Türkçe için iş görür mü orasını denemeden bilemeyiz. Sonuçta her dilin kendine göre bir konuşma şekli var. Tahminimce program Almanca konuşan kullanıcıları sinirli olarak görebilir.