2017'de Çıkacak Nefes Kesici Oyunlar

Öncelikle hepinize merhaba. Ben Kaan, ilk yazıma hoş geldiniz. Şuanda Deneme Yazarım. Sizlere oyun dünyasından haberler sunmaya çalışacağım. Yazılarım hakkındaki düşüncelerinizi, önerilerinizi merak ediyor ve yorum kısmına yazmanızı istiyorum. Şimdiden teşekkürler…

İlk yazımda sizlere 2017 senesinde bizleri konsollarımızın ya da PC’lerimizin başına sabitleyecek oyunları paylaşacağım. Ben benim beklediğim 5 oyun seçtim. Sizlerin beklediği oyunlar varsa onları bizlere bildirmeyi unutmayın. Buyrun başlayalım.

Resident Evil 7: Biohazard

24 Ocak’ta çıkacak olan oyunumuz, Resident Evil (RE) serisini bambaşka bir şekle büründürüyor. Capcom’un geliştirdiği oyun FPS -evet yanlış okumadınız- bakış açısına sahip. Alışık olduğumuz bir RE değil fakat bu güzel olmayacağı anlamına gelmiyor tabi ki.Ve aksine çıkan oynanış videoları ve demosu oyunun gayet iyi bir seviyede olduğunu gözler önüne seriyor. Oyun tam çıktığında korkunun nasıl işleneceği ve en çok merak edilen FPS aksiyonlarının nasıl gerçekleşeceğini öğreneceğiz. Demosuyla birçok kişiyi korkutmayı başaran oyundan korku derecenizi bir üst kademede yaşamak için VR tecrübesiyle de oynayabileceksiniz.

Çıkış Tarihi: 24 OCAK 2017

Platformlar: PS4 – Xbox One – PC

For Honor

Eğer ben yakın dövüş hastasıyım diyorsanız, tebrikler. Oyununuzu buldunuz. Şovalyelerin, samuraiların ve vikinglerin kapıştığı dünyaya hoş geldiniz. 4v4 arenalarda yapılan savaşlarda, savaş alanındaki tüm o vahşeti ve heyecanı bu oyunla yaşayacaksınız. Ben şahsen videolarını izlerken bile yaşıyorum. Dövüş sistemi bizlerin M&B Warband serisinden aşina olduğumuz, mouse’u yönlendirme şeklinde işliyor. Gelecek sen gözünüzün üstünde olması geren bir proje.

Çıkış Tarihi: 14 ŞUBAT 2017

Platformlar: PS4 – Xbox One – PC 

Horizon Zero Dawn

Open-World bir RPG olacak Horizon, Sony’nin PS4 için yaptığı en büyük hamlelerden. Post-apocalyptic bir dünyada insanlar ilkelliğe geri dönmüş ve Dünya robotların gezegeni olmuş. Bu robotların da dinozorlar ile büyük bir benzerlik gösterdiğini de unutmayalım. Bu eşsiz evrendeki bir kadın karakteri yöneteceğiz. Hikaye hakkında ufak kırıntılar dışında pek bir bilgi yok.Kader ve kişilikle alakalı bir hikaye olacağı biliniyor. Güzel silahlarımızı ve karakterimizi yeteneklerini bu vahşi dünyada hayatta kalmak için kullanacağız. Ayrıca oyunun PS4 Plus’ta 4K ile oynanacağını da söyledikten sonra diğer oyunumuza geçelim.

Çıkış Tarihi: 28 ŞUBAT 2017

Platform: PlayStation 4

Tom Clancy’s Ghost Recon Wildlands 

Open-World bir dünyada 4 arkadaşınız ile oluşturduğunuz Elit Tim ile uyuşturucu çetelerine korku saldığınızı düşünün. İşte bu Wildlands.4 kişilik ekibinizle birbirinden farklı araç, silah ve ekipmanı kullanarak size verilen görevleri yaptığınız Ghost Recon serisinin yeni oyunu, diğer Ghost Recon oyunlarından biraz farklı. Diğerlerinde Singleplayer bir hikayeyi oynarken bu oyunda daha çok Co-op üzerine yoğunlaşılmış. Oynanış görüntülerinde bir tim gibi ilerleniliyor. Eğer gerçekten böyle oynayabileceğiniz arkadaşlarınız varsa oyun sizin için mükemmel bir deneyim olacaktır. He eğer yoksa nasıl olacağını oyun çıktığında göreceğiz.

Çıkış Tarihi: 7 MART 2017

Platformlar: PS4 – Xbox One – PC

Mass Effect Andromeda

*Spoiler* Shepard evreni Reaper’lardan kurtardı *Spoiler bitti* fakat insanlık diğer bir sorunlar karşılaştı. Oyunun hikayesi BioWare tarafından sır gibi saklanıyor. Fakat şunu biliyoruz. İnsanların başı fena dertte. Bunu oyundaki amacımızdan çıkartabiliyoruz. Oyundaki amacımız insanlığa yeni bir ev bulmak, yeni bir gezegen. Diğer 3 oyuna benzer şekilde sipere dayalı çatışmalar ile açık dünya birleşmiş, aynı şekilde diyalogları kendimiz seçiyoruz. 2016’da çıkması bekleniliyordu fakat oyun 2017’ye sarktı. Oyun çıktığında yeni bir dünya bulmak için sabırsızlanıyorum, sabırsızlanıyoruz.

Çıkış Tarihi: MART 2017

Platformlar: PS4 – Xbox One – PC

Okuduğunuz için TEŞEKKÜRLER,

Diğer yazılarımda görüşmek üzere…